Firemná kultúra v komiksovom príbehu

Firemná kultúra v komiksovom príbehu

Ako predstaviť progresívny, nie však veľmi známy startup študentom FIIT na Night of chances v konkurencii veľkých značiek?

Všetko sa to začalo v hodine dvanástej krátko pred dôležitým eventom na FIIT (Fakulta informačných technológií) v Bratislave, na ktorom sa predstavujú zamestnávatelia z IT sektora a technológií a lovia najlepších študentov pre svoje značky. Prezentácia na FIIT je veľká vec. Predstavujú sa tu známe značky a lovia najlepšie mozgy.

Optotune Slovensko je dcérska spoločnosť úspešného švajčiarskeho startupu, avšak na Slovensku málo známa.

Našou úlohou bolo zaujať študentov informačných technológií tak, aby sa začali zaujímať o spoločnosť Optotune a prácu v nej.
prezentacna stena

Prezentačná stena

 

Spoločnosť mala pripravený svoj stánok, do ktorého sme navrhli prezentačný panel, ktorý predstavil spoločnosť ako progresívny startup a k tomu sme si mohli dovoliť dať do ruky študentom neformálnu brožúru s primeranou dávkou humoru. Klient sa nezľakol nášho návrhu využiť pre odkomunikovanie posoltva formát komiksu s  autentickými vyjadreniami zamestnancov s ich fotografiami. Tak sme rýchlosťou blesku vyspovedali zamestancov, aby sa nám firemná kultúra dostala pod kožu, nafotili sme ich a s určitou dávkou nadsádzky a navrhli metaforické situácie pre komiks.

 

brozura o firemnej kulture

Firemná kultúra slovenského Optotune v komikse

 

Očakávaný úspech sa dostavil. Brožúra sa rozchytala ako teplé rožky. A nielen to.

O pár dní sme mali telefonát zo Švajčiarska, že aj „oni chcú také“. A tak sme znova zaradili rýchlosť blesku a letecky namierili do Zurrichu, absolvolali interview s desiatkou ľudí, tentoraz v multikulturálnom prostredí a o pár dní bola brožúra o ľuďoch a firemnej kultúre zo švajčiarskeho Optotune navrhnutá. Firemná kultúra vo švajčiarskom Optotune je odlišná ako tá slovenská a to sa v ich brožúre objavilo. Veď porovnajte sami!

Firemna kultura v komikse

Firemná kultúra vo švajčiarskom Optotune v komikse

A na záver slová klienta:

Hello Alena, thank you very much for your great work. I really like what you did. The borchure was very useful tool for motivating students and professionals to join us. Thank you. Manuel

 

firemna kultura

feremna kultura optotune
Chcem orientačnú cenu

 

 

Alena Mazánová

Dávny fluktuant, teraz však najlepší lojálny pracovník, lebo z vlastnej firmy sa ťažko odchádza. A tak som verná vlastnému štúdiu už 20 rokov. A aby nebola nuda, tak objavujem. Maličkosti aj nové objavy vedy. Učím sa. A učím. Stále niečo. Momentálne maľovať maky.

Žiadne komentáre

Odoslať komentár


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.